Фріланс праця в Україні: програмісти завжди в ціні

Дякуючи розвитку інтернету в Україні, фріланс праця набирає все більшу популярність. Mojazarplata.com.ua дізналася, кого найбільше запитують на ринку фріланс послуг в Україні, та скільки можна заробити не виходячи з дому.

Дякуючи розвитку інтернету в Україні, фріланс праця набирає все більшу популярність. Mojazarplata.com.ua дізналася, кого найбільше запитують на ринку фріланс послуг в Україні, та скільки можна заробити не виходячи з дому.

Що таке фріланс праця?

Фріланс праця - це спосіб здійснення професійної діяльності, не має на увазі тривалого працевлаштування або штатної роботи. Тобто фрілансер може виконувати якісь роботи без договору або за договором підряду.

Фріланс працю треба щукати на спеціальних біржах. Там роботодавець розміщує оголошення про конкретне завдання, терміни виконання, вимоги та оплату. Серед тих, хто на нього відгукнеться, роботодавець вибере того, хто йому підходить.

Хто є найбільш затребуваним на ринку фріланс послуг в Україні?

Більше всього пропозицій фріланс роботи для програмістів, особлива потреба в  написання програм для веб-сайтів. Тут оплата найвища. За одне замовлення фрілансер-програміст може заробити від 10-15 доларів США за 5-10 хвилин (написання невеликого скрипту), до сотен доларів США за 2-5 днів (написання додатків).

Ще одна велика ніша – написання всіляких текстів: від журналістських та рекламних статей до курсових та дипломних робіт. Однак, цей напрямок менш вигідний – замовники часто пропонують зовсім маленьку платню: від 1 долара США за 1000 символів. Втім, більш досвідчені та кваліфіковані "письменники" все ж можуть розраховувати на більші гонорари.

Третя і сама розповсюджена категорія фрілансерських послуг – графічний дизайн. Завдання тут трапляються від чисто технічних, наприклад, перевести готовий логотип в векторне зображення за 10 доларів США, до кропітких та творчих, на зразок створення ілюстрацій та складних схем. На них дизайнер цілком може заробити до 300 доларів США за 2-3 дні роботи.

Крім того, на ринку фріланс послуг є багато пропозицій для веб-дизайнерів та архітекторів. Тут так само можуть пошукати талану бухгалтери, менеджери та маркетологи. Трапляються й зовсім сумнівні пропозиції, на зразок позування перед веб-камерою для порносайтів.

Що необхідно знати, щоб стати фрілансером?

Ті, хто хоч раз спробував працювати фрілансером, в один голос стверджують : головне – це самодисципліна, адже сидіння вдома розхолоджує. Крім того, без великого портфоліо на фріланс-біржі робити нічого. Тільки досвідченим професіоналам вигідно працювати фрілансерами. Саме на них в першу чергу звертають свою увагу роботодавці. Багато досвідчених фрілансерів стверджують, що за тиждень можуть заробити стільки ж грошей, скільки заробили б за місяць роботи в офісі. Але ж новачкам доводиться виконувати купу завдань за зовсім невеликі гроші для того, щоб поповнити своє портфоліо.

Взагалі, фріланс праця – це гра з великими ризиками, а значить і з великими виграшами. Комусь вона підходить, а іншим і далі доведеться працювати в офісі.

А чи знаєте ви собі ціну на ринку праці? Заповніть Анкету про роботу і дуже скоро ви дізнаєтесь скільки ви можете заробляти за своїм фахом в залежності від освіти, стажу, розмірів фірми та інших показників.

Mojazarplata.com.ua

20.12.2010

Матеріали по темі:

Заповніть анкету про роботу та зарплату!
loading...
Loading...