Часті питання (FAQ) про Калькулятор зарплати

Дізнайтеся більше про Калькулятор зарплати в запитаннях і відповідях. Внесіть і ви свій внесок у створення Калькулятора зарплат і допоможіть зробити його більш точним.

Дізнайтеся більше про Калькулятор зарплати в запитаннях і відповідях. Внесіть і ви свій внесок у створення Калькулятора зарплат і допоможіть зробити його більш точним.

FAQ про Калькулятор зарплати

 

Як WageIndicator збирає інформацію для Калькулятора зарплати?

Фонд WageIndicator збирає інформацію виключно за допомогою веб-анкети, яка знаходиться на національних сайтах WageIndicator і заповнюється користувачами на добровільній основі. В даний час Анкета про роботу та зарплату переведена на 20 мов і використовується в 50 країнах. Анкета фонду подібна до анкет, якими користуються статистичі агентства при проведенні стандартного вивчення ринку праці. Зібрана інформація є суворо конфіденційною. Детально про політику забезпечення безпеки і анонімності респондентів Анкети, дивіться розділ про політику наших даних. 

 

Наскільки надійна інформація в Калькуляторі зарплати?

Інформація в Калькуляторі зарплат заснована на даних, добровільно наданих інтернет-користувачами. Як і у випадках з будь-якими іншими подібними дослідженнями, її точність не може бути гарантована на всі 100 відсотків. Тим не менш, WageIndicator заохочує респондентів надавати тільки достовірні відомості про свою роботу та зарплату. Калькулятор зарплати постійно оновлюється і вдосконалюється з метою надання найбільш надійної інформації про зарплати. Крім того, перед обробкою проводиться оновлення бази даних. Відомості ретельно перевіряються на підставі наукових методів і стандартизуються, а інформація, що викликає сумніви, видаляється.

 

Як часто оновлюється Калькулятор зарплати?

Інформація в калькуляторах зарплат фонду WageIndicator оновлюється регулярно - раз на півроку або на квартал. У країнах, де рівень заповнення Анкет не дуже високий, інформація оновлюється як мінімум один раз на рік.

 

Скільки професій в Калькуляторі зарплати?

На сайтах WageIndicator представлено більше 1600 різних професій. Класифікація професій базується на Міжнародній Стандартній Класифікації Професій (МСКП), яка надається Міжнародною Організацією Праці (МОП). WageIndicator використовує новітню класифікацію МСКП-08, яка працює з березня 2008 року. Ця класифікація використовується як інструмент для організації професій за чітко позначеними групами, що залежать від посадових функцій і обов'язків. Проте, слід розуміти, що в кожній країні професії з'являються в міру заповнення респондентами анкет.

 

Я не можу знайти свою професію - чому?

Для початку проведіть більш ретельний пошук ще раз. На даний момент, як згадувалося вище, в базi даних WageIndicator міститься більше 1600 професій. Наприклад, в ній є більше 20 різних спеціалізацій за професією "водій". Однак, якщо у вашій країні Калькулятор з'явився недавно, то деяких спеціальностей ви можете і не знайти. Професія з'являється в Калькуляторі зарплат тоді, коли анкету заповнили як мінімум 50 чоловік з даної професійної групи. Зверніться до ваших колег, щоб вони заповнили Анкету про зарплату, і ваша професія також з'явиться в Калькуляторі.

Якщо ж ваша професія надто вузькоспеціалізована або унікальна, то її також може не бути в базі даних. В такому випадку, зв'яжіться з нами, і ми обов'язково включимо вашу професію в Калькулятор зарплат.

Моя зарплата набагато більше / менше, ніж у Калькуляторі зарплати. Чому?

Калькулятор зарплат прогнозує передбачувану зарплату відповідно конкретно заданому користувачем посадовому профілю. Іншими словами, він дає відповідь на питання: скільки приблизно може заробляти людина з таким посадовим профілем. Очевидно, якість прогнозу залежить від точного надання інформації. Перш за все, дуже важливо точно вказувати вашу професію. У базі міститься більше 1600 професій. Хоча іноді назви посад подібні, при цьому вони можуть істотно відрізнятися за своїми функціями і обов'язками. Якщо інформація, видана Калькулятором зарплат, не відповідає вашій поточній зарплаті, то можливо, ви неправильно вибрали назву своєї професії. Наприклад, фахівець з логістики, швидше за все, заробляє менше, ніж менеджер з логістики.

Ми намагаємося охопити всі важливі складові зарплати, але можуть мати місце і розбіжності між вашою реально існуючої зарплатою і прогнозованою, якщо не всі фактори були враховані нами в Калькуляторі зарплат. Треба зауважити, що не всі, наприклад, жінки, які працюють менеджером з логістики з 13-річним досвідом роботи та університетською освітою, будуть отримувати однакову зарплату. Якщо ваша зарплата більша, ніж в Калькуляторі зарплат, то прийміть наші поздоровлення! Можливо, ви володієте необхідними якостями, такими, як завзятість або талант, що цінуються на ринку праці, але не враховуються в Калькуляторі. І навпаки, якщо ваша зарплата менша за прогнозовану, то це може означати, що ви працюєте на компанію, яка платить менше, але, можливо при цьому компенсує більш низьку оплату праці якимись бонусами:  наданням вашим дітям безкоштовного перебування у  дитячому садку підприємства або ще чим-небудь.Звичайно, вам можуть і просто недоплачувати - тоді, можливо, ви задумаєтеся про необхідність зайнятися пошуком нової роботи.

Чи враховується в Калькуляторі зарплати рівень інфляції?

При складанні Калькулятора зарплат звичайно враховується річний рівень інфляції. Для країн з дуже високим рівнем інфляції, як, наприклад, в Україні, інфляція відстежується щокварталу.

Який період часу охоплюють дані в Калькуляторі зарплати?

Фонд WageIndicator був створений в Нідерландах. З 2006 року він уже збирає дані з понад 50-ти країн. Період збору варіюється від країни до країни. В Україні сайт Mojazarplata.com.ua почав працювати з весни 2009 року, а Калькулятор зарплати з'явився в квітні 2011.

Чи враховуються в Калькуляторі зарплати надурочний час і бонуси?

Розрахунок зарплати ведеться з урахуванням всіх зазначених респондентами відпрацьованих годин. Однак бонуси при розрахунку зарплат не враховуються.

Чому  важливо враховувати освіту при розрахунку зарплати?

Зарплати працівника в Калькуляторі визначаться залежно від рівня освіти. Загалом, рівень освіти зумовлює ефективність роботи людини. Більш освіченим працівникам пропонуються більш складні завдання і велику сферу відповідальності. Вони також використовують свій робочий час більш ефективно. Тому люди з більш високим рівнем освіти можуть розраховувати і на більш високу оплату праці, ніж їхні колеги по професії зі схожим посадовим профілем. Таким чином, облік рівня освіти дуже важливий для надійності нашої інформації про зарплати.

Чому  важливо враховувати досвід роботи при розрахунку зарплати?

Як правило, більш ефективні працівники заробляють більше, а більш досвідчені співробітники найчастіше і є більш ефективними. Причина того та, що за роки роботи вони набувають навичок виконувати поставлені завдання більш продуктивно. Однак нами помічено, що з роками продуктивність праці дещо падає. Наприклад, працівник з 20-річним стажем може отримувати на 45 відсотків більше, ніж його  колега початківець, але всього лише на 15 відсотків більше того, хто пропрацював 10 років. Тому досвід роботи є ще одним важливим фактором при визначенні розміру зарплати.

Чому важливо враховувати керівну посаду при розрахунку зарплати?

Керівна посада передбачає велику ступінь відповідальності, за яку покладається і відповідна компенсація. Як правило, на керівні посади призначаються найбільш здібні та ефективні працівники (поряд з іншими характеристиками). Інформація про керівну посаду також є важливою для визначення оплати праці працівника.

Чому  важливо враховувати стать працівника при розрахунку зарплати?

Загальновідомо і встановлено емпіричним шляхом, що за однакову роботу в світі чоловіки і жінки отримують різні зарплати. Іноді це можна пояснити відмінностями індивідуальних характеристик, наприклад, таких, як освіта або стаж роботи. Однак, інколи різниця в оплаті праці залишається нез'ясовною. Метою WageIndicator є надання найбільш об'єктивної інформації про зарплати і характеристики по кожній з професій. Надаючи інформацію про різницю зарплат залежно від статі працівника, WageIndicator сподівається внести свою частку в створення більш прозорого і справедливого ринку праці.

Що означають мінімальна та максимальна зарплати?

Мінімальна зарплата - це найменша заробітна плата, відомості про яку надано нам з тієї чи іншої професії (не обов'язково вона буде відповідати офіційній мінімальній зарплаті). Максимальна зарплата - це найбільша зарплата, відомості про яку у нас є для кожної професії. Так як наш статистичний метод дозволяє прогнозувати зарплати і тих людей, анкет яких у нас немає, то може вийти (і це буде достовірна інформація), що спрогнозувана Калькулятором зарплата буде більше максимальної або менше мінімальної з даної професії. Пояснимо на прикладі: якщо за конкретною професією всі респонденти, інформація про які є в нашій базі даних, вказали стаж роботи від 2 до 12 років, а ваш стаж - 28 років, то, цілком імовірно, що прогнозована зарплата для такого профілю буде більше за будь-яку представлену, в тому числі, і максимальну зарплати з даної професії.

Як розраховується середня зарплата?

Оскільки число респондентів з доходами близькими до середніх, значно перевищує число тих, у кого доходи дуже високі (або дуже низькі), середня заробітна плата в будь-якій сфері діяльності, як правило, значно нижче середнього арифметичного максимальної та мінімальної заробітних плат.
Наприклад, якщо директор заводу заробляє 3 мільйони рублів, а прибиральниця на заводі - 500 тисяч, то середня зарплата на підприємстві навряд чи складе 1750000, а буде, швидше за все, нижче.

Тому за основу розрахунку середньої зарплати береться медіана, яка є одиницею вимірювання загальної тенденції розподілу рівня доходів населення. Це сума, більше якої заробляє одна половина населення і менше якої - інша. Вона також називається 50-й процентиль і не залежить від значень,що відхиляються. Медіана (50-й процентиль) - можливе значення ознаки, яка ділить ранжирувану сукупність (варіаційний ряд вибірки) на дві рівні частини: 50% "нижчих" одиниць ряду даних матимуть значення ознаки не більше, ніж медіана, а "верхні" 50% - значення ознаки не менше, ніж медіана.

Чи можу я використовувати інформацію Калькулятора зарплати для ведення переговорів з наймачем про підвищення зарплати?

Метою Калькулятора зарплат є надання найбільш точної інформації про передбачувану зарплату представника тієї чи іншої професії за конкретними характеристиками. Однак при розрахунку зарплати не враховуються такі аспекти, як впевненість в собі, старанність, креативність, ставлення до роботи і т.п. Вони є частиною вашого особистого капіталу і також зумовлюють розмір вашої зарплати. Прогноз розміру зарплати, отриманий в Калькуляторі зарплат, має велику інформативну цінність, проте може служити всього лише одним з ваших аргументів під час ведення переговорів про збільшення. Поза сумнівом, ви можете просити роботодавця підвищити вам зарплату, посилаючись і на розмір зарплати колег по професії на аналогічній посаді.

Як часто мені потрібно заповнювати анкету?

Бажано заповнювати анкету про роботу та зарплату раз на рік або в разі зміни роботи. Таким чином, ви посприяєте збору достовірної інформації і допоможете зробити ринок праці більш прозорим і справедливим.


loading...
Loading...