Знайти роботу легко? Так, якщо знати, де шукати

Способи знайти свою першу роботу та особливості кожного з них - агентства з підбору персоналу, журнали і газети, job-сайти, дні кар'єри і вакансій, оголошення про роботу, пряме звернення до роботодавця, особисті агенти з пошуку роботи.

знайти роботу

Якщо ви шукаєте роботу перший раз у житті, вам слід використовувати всі можливі варіанти пошуку: агентства, журнали, Інтернет-сайти, ярмарки вакансій, оголошення на стовпах і навіть пряме звернення до роботодавця. У чому особливості кожного із цих способів?

Агентства з підбору персоналу

Знайти такі агентства допоможе Інтернет. Ввівши в рядок пошуку словосполучення «Рекрутинґова компанія», можна знайти агентства міста, в якому ви проживаєте. Наступним кроком буде розсилка свого резюме у всі агентства. Як тільки з'явиться відповідна вакансія, співробітники агентства обов'язково вам передзвонять і запросять на співбесіду. Крім того, вони можуть розмістити отримане резюме у себе на сайті.

Переваги агентства в тому, що його працівники можуть допомогти скласти резюме і успішно пройти співбесіду. Крім того, ваші дані заносять в базу, що може знадобитися в майбутньому. При цьому послуги рекрутингових агентств для претендентів є безкоштовними.

Мінус даного виду пошуку в тому, що спочатку вам доведеться проходити співбесіду в агентстві, а вже потім - з роботодавцем. До того ж, через агентства простіше знайти роботу людині з досвідом роботи, ніж студенту.

Журнали і газети

В даному випадку вам слід щоденно переглядати оголошення в спеціалізованих виданнях по працевлаштуванню, відбираючи цікаві вакансії. Якщо ви відповідаєте поданим вимогам, потрібно зателефонувати в обрану компанію і відправити резюме факсом або e-mail. Також важливо переглядати видання, присвячені вашій спеціальності, в яких є колонка вакансій - вони також можуть допомогти. Не забувайте купувати журнали саме в день виходу, щоб встигнути відгукнутися на вакансію одним з перших.

Job-сайти

Пошук роботи через Інтернет сьогодні є найбільш популярним. У цьому випадку вам знадобиться щоденно переглядати всі відомі вам портали, присвячені пошуку роботи, а також сайти компаній, які можуть підійти вам у якості роботодавця. Якщо знайдете цікаву вакансію - одразу ж надсилайте за вказаною електронною адресою своє резюме. Другий спосіб - розмістити своє резюме на job-порталах. У цьому випадку роботодавець сам вас знайде і передзвонить.

Пряме звернення до роботодавця

Це спосіб знайти найбільш бажану роботу. Використовуючи його, ви повинні вибрати всі компанії, у яких вам хотілося б працювати, передзвонити їм і відправити своє резюме в департамент по роботі з персоналом. Якщо виявиться, що у них є відповідна вакансія - вважайте, що вам крупно пощастило. Якщо такого місця у них поки що немає, доведеться почекати - можливо, вакансію скоро відкриють, і тоді ви будете першим у списку претендентів.

Дні кар'єри та ярмарки вакансій

найбільш зручний і продуктивний спосіб знайти роботу для студента. Ці заходи проходять в певний день і час, у заздалегідь вказаному місці. Спочатку проходять презентації фірм, що пропонують роботу, а потім претенденти можуть залишити своє резюме або заповнити анкету біля стенду компанії, яка їм найбільш сподобалася. На таких виставках свої пропозиції озвучивают саме ті компанії, які хочуть взяти на роботу, практику або стажування саме студентів.

Основні моменти, на які слід звернути увагу на ярмарку вакансій: не забути вдома резюме, подбати про охайним зовнішньому вигляді, поцікавитися заздалегідь про діяльність представлених там фірм (щоб не ставити дурних питань), проявляти ініціативу.

Оголошення на стовпах

Тут маються на увазі оголошення, розклєєні біля офісів компаній, або ж інформація на спеціальних стендах у вашому університеті. У такому випадку ви можете отримати інформацію як раз про нижчі вакансії, які найбільше підходять студентам. Адже топ-менеджерів по об'яві не шукають.

Особисті джерела

Ваші друзі та знайомі можуть стати особистими агентами з пошуку роботи. Вам слід сповістити якомога більше людей про те, що ви шукаєте роботу, а також розповісти, на яку саме посаду ви претендуєте. Можливо, ваші знайомі також шукають роботу і зможуть підкинути цікаве оголошення, що випадково потрапило їм в очі. Або ж, хтось з друзів вже працює і зможе порекомендувати вас у себе в офісі. Правда, в останньому випадку варто бути обережнішими. По-перше, влаштувавшись на роботу за рекомендацією, вам доведеться докласти максимум зусиль, щоб виправдати очікування роботодавця після гарної протекції. По-друге, друзі можуть неправильно зрозуміти ваші прагнення, у зв'язку з чим рекомендувати ті вакансії, які зовсім вам не підходять.

 Читайте також:

Mojazarplata.com.ua

Loading...