Типові питання на співбесіді при працевлаштуванні в Україні

Співбесіда при прийомі на роботу складається з питань і відповідей. Моjazarplata.com.ua дізналася, які питання на співбесіді в Україні задають найчастіше, і як на них відповідати.

Питання на співбесіді № 1: Не могли б ви розповісти про себе?

Будь-яка співбесіда починається зі знайомства наймача з претендентом. Тому першим питанням на співбесіді є прохання розповісти про себе. Не потрібно переказувати все своє життя. Зробіть акцент на своїх досягненнях та сильних сторонах. Говоріть коротко і з ентузіазмом. Посміхайтеся. I намагайтесь не використовувати слів-паразитів.

Питання на співбесіді № 2: Чому ви хочете працювати саме в цій компанії?

Готуючись до співбесіди, дізнайтеся про компанію, в якій ви хочете працювати, якомога більше. Зберіть всю можливу інформацію про потенційного наймача і умови роботи в нього. Зайдіть на сайт компанії, групи в соціальних мережах або візьміть матеріали з рекламних проспектів. Відповідаючи на питання на співбесіді, продемонструйте наймачеві серйозність своїх намірів. У разі, якщо вам відмовлять в роботі, ви в будь-якому випадку отримаєте додаткову інформацію про фірму, де мали намір працювати.

Питання на співбесіді № 3: Чи є у вас переваги перед іншими претендентами?

Не соромтеся, перерахуйте всі ваші досягнення, можливо у вас є премії та нагороди за вашу роботу або ви займали на конкурсі призові місця. Обов'язково про це розкажіть. Головне - приведіть докази, що ви краще за всіх впораєтеся з поставленим завданням. Але, в усьому важливо знати міру. Відповідаючи на питання на співбесіді про переваги, не варто згадувати шкільні нагороди та студентські досягнення.

Питання на співбесіді № 4: Які ваші сильні і слабкі сторони?

Розкажіть про свій успішний професійний досвід і назвіть ті риси характеру, які вам допомогли в його досягненні. Проілюструйте свою розповідь прикладом з життя. Наприклад, будучи комунікабельною людиною, ви легко встановлюєте контакт з людьми, і ця якість є важливою для менеджера з продажу.

Не розповідайте про свої недоліки - навряд чи роботодавець хоче почути саме це у відповіді на питання на співбесіді. Швидше за все, це тест на здатність вказати не на свої недоліки, а скоріше на переваги - перфекціонізм, трудоголізм, педантизм (наприклад, для бухгалтерів).

Питання на співбесіді № 5: Чи зможете ви поєднувати роботу з особистим життям?

Якщо ви заміжня жінка з дитиною, то цілком можете очікувати таке питання на співбесіді. Багато компаній можуть поставити умови не заводити дітей або не брати лікарняний по догляду за дитиною, а також залишатися на роботі понаднормово. Приймати чи не приймати такі умови праці – вибір за вами.

Якщо ви вирішите прийняти пропозицію, то у відповіді на питання на співбесіді розкажіть, як ви справлялися на попередній роботі і, якщо вам дали хороші рекомендації, то відповідно вами були задоволені.

Питання на співбесіді № 6: Що ви чекаєте від своєї кар'єри через кілька років?

Обов'язково продумайте, ким ви станете через кілька років, якщо займете пропоновану посаду. Розкажіть про початок кар'єри, яких успіхів ви хочете досягти в своєму кар'єрному зростанні, який буде ваш статус і можлива посада.

Якщо у відповіді на це питання на співбесіді ви скажете, що ще про це не думали і не планували так далеко своє життя, в очах наймача ви можете виявитися людиною, що пливе за течією.

Питання на співбесіді № 7: Яку зарплату ви хочете отримувати?

Не бійтеся назвати себе ціну на ринку праці. Попередньо дізнайтеся, які середні зарплати в Україні по вашій спеціальності в вашому регіоні. Дізнатися розміри середніх зарплат в залежності від вашого статі, віку, рівня освіти, стажу роботи та інших особистих характеристик можна за допомогою Калькулятора зарплати Mojazarplata.com.ua. У свою чергу, заповніть анонімну Анкету про роботу, щоб дані в Калькуляторі стали більш повним і точним.

Відповідаючи на питання на співбесіді про зарплату, назвіть краще цифру трохи вище середньої, в цьому випадку вам запропонують приблизно стільки, на скільки ви розраховували.

Якщо ви назвете цифру менше, ніхто вам не запропонує більше цього, вважаючи, що ви не цінуєте ні часу, ні зусиль, а значить і фахівець ви недостатньо хороший.

Питання на співбесіді можуть змінюватися в залежності від специфіки компанії. Відповідаючи на них, будьте впевнені в своїй перемозі і все у вас вийде.

Mojazarplata.com.ua

Матеріали по темі:

Loading...