Як українцям знайти нову роботу під час адміністративної реформи?

За останні два місяці в Україні було звільнено понад 700 співробітників Кабінету міністрів. На 50 відсотків будуть скорочені посади державних службовців. Mojazarplata.com.ua дізнавалась, які кроки слід зробити, щоб знайти нову роботу.

За останні два місяці в Україні було звільнено понад 700 співробітників Кабінету міністрів. На 50 відсотків будуть скорочені посади державних службовців. Mojazarplata.com.ua дізнавалась, які кроки слід зробити, щоб знайти нову роботу.

В Україні триває адміністративна реформа, ініційована урядом з початку 2011 року. Тому тема працевлаштування стала дуже актуальною для багатьох українців. Експерти стверджують, що знайти нову роботу можливо, але для цього треба спочатку провести  об'єктивний аналіз існуючої ситуації.

Що ви чекаєте від нової роботи?

З кожним днем ви все більше стаєте господарями своєї долі і "архітекторами" своєї кар'єри. Це означає, що ви самі ставите собі цілі, які хочете досягти, і вам самим треба планувати шляхи їх досягнення. Таким чином, ви самі повинні планувати всі зміни у вашій кар'єрі (посади, рівень компетентності, професійний розвиток), які будуть пов'язані з пошуком нової роботи. Але будь-який крок може бути виправданий тільки в тому випадку, якщо він пов'язаний з послідовним професійним ростом.

З чого почати пошук нової роботи?

Почніть з аналізу ситуації, що склалася. Напишіть список позитивних і негативних моментів свого становища. Врахуйте такі чинники, як зарплата, можливість росту і підвищення рівня професійних знань, психологічний клімат у колективі, ваші функціональні обов'язки.

Потім задайте собі такі питання:

  • Який вид роботи мені найбільше подобається?
  • Чи можливо, не змінюючи роботи, вирішити створені проблеми на моїй теперішній роботі?
  • Чи все я зробив для того, щоб моя робота стала цікавіше?
  • Якою має бути ваша нова робота?

Проводячи свій аналіз, вчіться оцінювати ті знання, які ви отримуєте на своїй роботі (наскільки вони затребувані на ринку праці), а також можливість прояву творчості та ініціативи, рівень стресу і ступінь відповідальності, інфраструктуру і т.д.

Запитайте себе:

  • Чого я навчився за минулі роки, і чому б мені хотілося навчитися ще?
  • Яким є рівень моєї освіти?
  • З ким би я хотів працювати?
  • Чи хочу я стати самому собі начальником?

Напишіть список ваших досягнень, що з усього цього може бути затребуване на ринку праці, що може бути оцінений на вашому новому місці роботи? Встановіть для себе географічні кордони вашої нової роботи і сконцентруйтеся на них під час пошуків.

Де шукати нову роботу?

Обов'язково вивчіть ринок праці і розмір зарплати, до якого можна прагнути. Дізнатися, чи багато пропонується вакансій по вашій посаді. Можете поговорити з людьми, які вже працюють в тій компанії, куди ви збираєтеся переходити. Скористайтеся інтернетом для того, щоб отримати якомога більше інформації.

Розробіть план дій для того, щоб зробити цей новий крок у вашій кар'єрі. У будь-якому випадку, ви повинні запастися терпінням і не поспішати приймати рішення. Подумайте ще раз, чи так вже й страшна ваша теперішня робота, адже перехід на іншу роботу зажадає від вас волі і самопожертви. Адже може трапитися так, що невеликі зміни дозволять вам зберегти вашу роботу і це стане кращим і більш надійним рішенням.

І на завершення ще одна порада: не йдіть з роботи, поки не знайдете іншу, будьте обачні. І врахуйте, зарплата не повинна бути єдиною мотивацією для пошуку нової роботи. Дуже часто люди керуються тільки цим стимулом і не враховують інших складових, що, врешті-решт, призводить до розчарування.

А ви задоволені своєю роботою і зарплатою? Заповніть Анкету про роботу і дізнайтеся собі ціну на ринку праці.

Mojazarplata.com.ua

Матеріали по темі:

Заповніть анкету про роботу та зарплату!
loading...
Loading...