Чоловічий стриптиз в Україні: заробляти вдома чи за кордоном?

Mojazarplata.com.ua дізналася, скільки заробляють виконавці чоловічого стриптизу в Україні, і на які умови праці вони погоджуються.

Mojazarplata.com.ua дізналася, скільки заробляють виконавці чоловічого стриптизу в Україні, і на які умови праці вони погоджуються.

Вважається, що робота в стрип-індустрії – прерогатива прекрасної статі. Однак у великих містах України чоловічий стриптиз – не рідкість. Інша справа, що більша частина танцюристів воліє не афішувати свої таланти, підробляючи переважно вдома.

Дмитро, танцюрист:

– Більшість хлопців, що працюють в індустрії – професійні танцюристи, артисти цирку і спортсмени, для яких чоловічий стриптиз на приватних вечірках і дівич-вечірках – спосіб заробити. Київські клуби воліють не мати постійний штат танцюристів – це невигідно.

У Києві всього кілька клубів, які пропонують чоловічий стриптиз. При ряді закладів працюють танцювальні студії, орієнтовані на підготовку артистів на пілоні (жердині), однак мало хто з танцюристів залишається працювати в альма-матер – більшість йде у "вільне плавання", розміщуючи анкети на популярних форумах і обслуговуючи клієнтів у приватному порядку.

Чоловічий стриптиз – хобі чи мистецтво?

Артемій, танцюрист:

– Чоловічий стриптиз відрізняється від звичайної хореографії знанням психології. Далеко не всі стриптизери надають екскорт-послуги або сподіваються знайти спонсора. Багато хлопців – забезпечені люди, для яких чоловічий стриптиз – хобі, бажання привернути до себе увагу жінок. Головне, щоб мама не дізналася.

В Україні є танцюристи, для яких чоловічий стриптиз – мистецтво, тому вони прагнуть знайти місце під сонцем у стрип-індустрії, навіть розуміючи, що подібна кар'єра обіцяє певні складності. Як правило, це або приватники, схильні до авантюризму, або резиденти відомих клубів, які пройшли підготовку в Європі і збирають повні зали шанувальників.

Один у полі – воїн

За інформацією учасників стриптиз-шоу "Деонис", в Україні професійних еротичних колективів майже немає. Пов'язано це з тим, що арт-директорам сольний танцюрист обходиться набагато дешевше, ніж шоу-група, що танцює чоловічий стриптиз.

Груповий шоу-балет – досить збиткове підприємство. Утримання власного колективу обходиться київським закладам в 1000-1500 доларів США щодня. У цю суму закладено витрати на послуги костюмерів, музикантів і т.д.

Витрати та доходи стриптизерів

Висока вартість чоловічого стриптизу в Києві обумовлюється не стільки бажанням артиста більше заробити, скільки необхідністю оплачувати цілий штат помічників. Щоб бути затребуваним, виконавцю чоловічого стриптизу необхідно безперервно підтримувати хорошу форму – відвідувати тренажерний зал, правильно харчуватися, стежити за шкірою і користуватися послугами косметологів та перукарів. Іноді вкладення в "тіло" не окупаються, тому надовго танцюристи в професії не затримуються.

Доходи в Києві:

  • Чоловічий стриптиз (сольний номер) – від 100 доларів США,
  • Чоловічий стриптиз (дует) – від 200 доларів США,
  • Програма-розіграш (номер) – від 125 доларів США,
  • Виїзна програма – від 625 доларів США.

Один номер триває 5-7 хвилин.

Для порівняння, колеги з Мінська заробляють за сольний номер близько 50 доларів США, а Москви – 350 доларів США.

Лібертін, танцюрист:

– На приватних виступах рідко справа обмежується гонораром. Однак, найчастіше бажання клієнток – не інтим, а вечерю. Як-то в якості бонуса мені запропонували два кіло сала.

Доходи у резидентів клубів, як правило, офіційні – виконавці чоловічого стриптизу мають трудові книжки і їздять у відпустки. Танцюристи-приватники позбавлені соціальних благ, зате частіше заробляють на "заохочення".

Навіщо стриптизерам райдер?

Оскільки більшу частину часу київські артисти, які працюють в жанрі чоловічого стриптизу, трудяться "на виїзді", то до клієнтів вони пред'являють ряд вимог, пов'язаних із забезпеченням певних умов праці. Зокрема, райдер київської стрип-гурту "Rich Boys" включає в себе обов'язкову охорону біля сцени, наявність гримерки, сценічної звуковий і світло-апаратури, серветок і мінеральної води без газу.

У тому ж документі прописана вимога про оплату чоловічого стриптизу перед початком виступу колективу.

Олесь, арт-директор львівського клубу:

– Більшість шоу-балетів воліє отримати гроші за виконання чоловічого стриптизу з цілком зрозумілих причин: оскільки більша частина виїзних заходів проходить в саунах і приватних будинках, клієнти просто "забувають" заплатити заздалегідь обумовлену суму. У чоловічого стриптизу немає чітких критеріїв, як у класичному балеті, тому невдоволення клієнта рідко буває об'єктивним.

Закордон їм допоможе

Більшість стриптизерів-приватників активно гастролює: чоловічий стриптиз затребуваний за кордоном, тому українські колективи намагаються укладати контракти з клубами Німеччини та Фінляндії, де оплата послуг мінімум втричі вище. Десятихвилинний виступ у країнах Європи може принести до 5000 доларів США.

Страйки стриптизерів

Представники індустрії чоловічого стриптизу страйкують не рідше нафтовиків і працівників аеропортів: зокрема, в 2008 році столиці Непалу був зафіксований масовий страйк стриптизерів. Артисти вийшли на вулиці міста з плакатами, які вимагали від уряду зняти заборону на публічні танці без верхнього одягу. Без роботи залишилося більше 80 000 тисяч чоловік.

Не впевнений в правильному виборі професії?

Заповни анкету про роботу та отримай більш повну і точну інформацію про зарплату та умови праці своїх колег в Україну.

Mojazarplata.com.ua

 

Матеріали по темі:

Заповніть анкету про роботу та зарплату!
loading...
Loading...