Чого НЕ варто робити, коли ви шукаєте роботу

помилки під час пошуку роботиЗавжди хочеться, щоб пошук нової роботи виявився швидким і успішним. Дізнайтеся, як поводитись, щоб впевнено досягти бажаного.


Погодьтеся, пошуки роботи - своєрідна лотерея. Важко передбачити, що може не сподобатися потенційному наймачеві. Найчастіше вибір інтерв'юера так і залишається загадкою для співрозмовника.

Скільки разів вам здавалося, що ви блискуче відповідаєте на всі питання, а ваш досвід, знання та якості ідеально підходять для даної позиції, але на жаль і ах! Зовсім несподівано місце діставалося шукачу-конкуренту, причому такому, що, на ваш погляд, програє вам за всіма показниками.

Чому ж так довго не виходить працевлаштуватися? На це може бути декілька причин.


Неактивність

Якщо ви не пройшли співбесіду, не варто впадати у відчай і заявляти, що настала чорна смуга вашого життя. У багатьох з нас після чергової невдачі опускаються руки, але погляньте на ситуацію з іншого боку: чим більше інтерв'ю ви відвідаєте, тим вища ймовірність знайти роботу, що дійсно вам підійде.

А щоб збільшити свої шанси, не обмежуйтеся парочкою надісланих факсом або електронною поштою резюме. Ваш лист може загубитися серед купи інших паперів.

Не соромтеся і зателефонуйте в агентство, дізнайтеся, чи отримали вони ваше послання. Також раджу вам узяти участь у різноманітних ярмарках вакансій, зареєструватися на сайтах з працевлаштування і в службі зайнятості, а також просто поспілкуватися зі своїми знайомими (дуже часто вдається знайти роботу саме через них). Головне, не сидіть в чотирьох стінах, дійте!


Несистематичність

Успішному працевлаштування нерідко перешкоджає безсистемність. Як і в будь-якому серйозному проекті, тут необхідно розробити стратегію і тактику своїх дій. Як краще скласти резюме? Чи зможете ви це зробити самостійно або варто звернутися за консультацією до професіоналів? Який метод пошуку буде найбільш ефективним?

Чи потрібно пройти будь-які додаткові курси? Подумайте про те, які цілі і завдання ви перед собою ставите, що хочете отримати у результаті, і потім приступайте до створення покрокового плану.

Одного разу мені довелося почути монолог жінки, спрямований до безробітного чоловіка: «Пиши в резюме як можна більше: і про те, що вмієш фотографувати, і про розряд з легкої атлетики, і про курси дизайну» ... Уявіть собі наймача, що отримав анкету, схожу на ковдра з клаптиків!

Ким хоче працювати претендент на вакансію?

Фотографом, тренером, дизайнером? Цінуйте час менеджера з підбору персоналу, не вказуйте зайвої інформації. Якщо для прискорення пошуку роботи ви хочете задіяти всі свої навички і таланти, краще написати декілька резюме, заточені під конкретні вакансії. І не забувайте: грамотно складена анкета має уміщатися на одну сторінку.


Нереальні очікування

Наступна помилка при пошуку роботи - завищені вимоги. Багато шукачів не здатні адекватно співвіднести свої знання і досвід з тим, що ринок праці може їм запропонувати на даний момент.

Найчастіше цим грішать молоді фахівці. Насправді те, що чим більше грошей ви попросите, тим вище вас оцінять, - не більш ніж міф.

Роботодавці досить скептично ставляться до кандидатів, що називає невиправдано високі суми. Уникнути таких ситуацій допоможе Зарплатомір. Перегляньте журнали, присвячені працевлаштуванню, пошукайте інформацію в Інтернеті, проаналізуйте опубліковані вакансії і вимоги наймачів.

Звичайно, робити висновки на основі перших-ліпших цифр не можна, але отримати уявлення про діапазон зарплат, на які ви можете претендувати, цілком реально.


Невпевненість у собі

При пошуку роботи головне - знайти правильний баланс між тим, що ви вмієте, і тим, що ви за це можете отримати. На жаль, дуже часто шукачі впадають у крайнощі. Деякі фахівці з солідним стажем і відмінним утворенням недооцінюють свої здібності і готові вхопитися за першу-ліпшу пропозицію. Напевно ви знаєте розумних і талановитих людей, що працюють, м'яко кажучи, не на своєму місці ...

Одного разу я порекомендувала свого знайомого на вільну позицію у відділ підтримки збуту однієї відомої компанії. Потім мені було навіть незручно перед своїм босом за те, в якому жахливому світлі виставив себе хороший фахівець.

Чомусь він говорив про себе тільки негативні речі: мовляв, англійської не знає, відповідного досвіду у нього немає і пр. А ось про те, що вміє і чого досяг, він начисто забув згадати. Після такої співбесіди всі відчували себе жахливо і шкодували про витрачений даремно час.

Постарайтеся на інтерв'ю уникати фраз на кшталт «не знаю», «не можу» і «не вмію». Використовуйте формулювання зі знаком плюс: «думаю, що впораюся», «швидко навчуся», «зроблю все від мене залежне» і т. п.

Акцентуйте увагу менеджера з підбору персоналу на своїх позитивних якостях, злегка затініть те, в чому ви несильні (якщо вас про це взагалі питають). Повірте, так у вас буде набагато більше шансів отримати хорошу роботу.


Непідготовленість до співбесіди

Звичайно, не треба, стоячи перед дзеркалом, заучувати свою промову напам'ять. Але переглянути інформацію про організації, до якої ви йдете, подумати, про що б ви хотіли запитати роботодавця або потенційних колег, просто необхідно. Залежно від того, на яку посаду ви претендуєте, можна спрогнозувати питання, які вам поставлять, і заздалегідь спланувати свої відповіді.

Перегляньте в Інтернеті рекомендації з приводу одягу і поведінки на подібних зустрічах, а також налаштуйте себе психологічно. Не варто йти на інтерв'ю, думаючи, що від цього залежить усе ваше життя.

Ставтеся спокійно до майбутніх переговорів. Якщо ви станете сприймати рекрутера як цікавого співрозмовника і однодумця, то й у нього про вас складеться відповідне враження.

І навпаки: якщо будете переживати і думати, що вас хочуть підловити або принизити, то навряд чи сподобаєтеся кадровику.


Погані відгуки про колишнього наймача

Ще одна причина, яка може збільшити термін вашого перебування в статусі безробітного, - скарги на свою попередню фірму. Звичайно, треба говорити правду, але треба намагатися описувати все в позитивному ключі. Погані відгуки вважаються поганим тоном, і така поведінка кандидата, як правило, свідчить про незнання ним бізнес-етикету.

До того ж потенційний наймач завжди мимоволі ідентифікує себе з тим, про кого ви розповідаєте, так що будьте об'єктивні і постарайтеся відключити свої негативні емоції. Не критикуйте колишнє керівництво.

Якщо ж вас запитують про причини звільнення з компанії, зверніться до кризи чи відсутності перспектив для подальшого кар'єрного зростання. І завжди пам'ятайте, що порядність, чесність і благородство можуть покрити безліч огріхів.


Негнучкість

Часом здобувач сам заганяє себе в жорсткі рамки і саме це заважає йому швидко знайти гідне місце. Таким каменем спотикання може стати бажання працювати у великій організації зі світовим ім'ям, престижність роботи, розмір окладу. Борючись за бажану цифру, людина здатна знехтувати безліччю перспективних пропозицій з трохи меншою зарплатою.

Але не варто рубати з плеча. Іноді наявні бонуси у багато разів перевершують ту цифру, за яку ви тримайтесь, так що уважно розглядайте всі вакансії.

Також не варто відмовлятися від пропозицій спробувати свої сили в новій для вас сфері діяльності або суміжній галузі. Наприклад, філолог може працювати персональним помічником, медик - продавати медичне обладнання, з викладача вийде відмінний менеджер з персоналу і т. п.

Подумайте, які фахівці сьогодні користуються попитом, і спробуйте змінити напрям на більш затребуваним ринком.

Читайте також:

Джерело: Injob

Loading...