Що дає працівникам колективний договір в Україні і закордоном?

Mojazarplata.com.ua дізналася, які привілеї можуть отримати працівники в Україні і в західних країнах при грамотному підході до висновку колективного договору.

Колективний договір - це правовий акт, який регулює трудові, соціально-економічні та професійні відносини між роботодавцем та працівниками. Mojazarplata.com.ua дізналася, які привілеї можуть отримати працівники в Україні і в західних країнах при грамотному підході до висновку колективного договору.

Заповніть Анкету та дізнайтесь, яка ваша ціна на ринку праці!

Проблема, коли керівник не виконує те, що обіцяв під час вступу на роботу, знайома багатьом. Вимагаючи своєчасної виплати зарплати, додаткової відпустки або пільг, передбачених законодавством, працівники часом виявляються "біля розбитого корита". Причина - відсутність колективного договору.

Колективний договір регулює в межах підприємства практично всі відносини між наймачем і трудовим колективом, а саме: трудові, виробничі, а також соціально-економічні відносини. Крім того, колективний договір поєднує в собі заходи, спрямовані на удосконалення оплати праці, виробництва, поліпшення умов праці і побуту працівників.

У багатьох країнах Заходу, колективні договори виступають, як джерело рівноправного законодавчого трудового права, а в деяких країнах, їх значення в правовому регулюванні праці перевершує роль законодавство.

Так, в кінці березня, пілоти і стюардеси угорської авіакомпанії "Malév" провели попереджувальний страйк з метою змусити роботодавця переглянути колективний договір у частині, що стосується кількості годин відпочинку для цієї категорії службовців.

А у Фінляндії працівники Целюлозно-паперової промисловості добилися внесення змін до колективного договору про підвищення погодинної заробітної плати.

У Франції профспілка працівників доків домігся дострокового виходу на пенсію для своїх робітників - на 2 роки раніше терміну. Ця угода було внесено в колективний договір.

У Німеччині на підприємстві Volkswagen після тривалих переговорів між роботодавцями і членами профспілки був досягнутий новий колективний договір з пунктами про збільшення одноразових допомог, заробітної плати та додаткові виплати по зарплаті.

В Україні найбільш успішним при укладенні колективного договору можна вважати приклад, коли роботодавець надав вихідний день 1 вересня всім жінкам, у яких є діти шкільного віку.

А які привілеї для себе ви хотіли б мати в колективному договорі? Дізнайтеся, хто бере участь в укладенні колективного договору, і хто несе відповідальність за його виконання.

Заповніть також Анкету про роботу, щоб дізнатися, скільки заробляють ваші колеги. На підставі цих даних ви зможете почати переговори із наймачем про підвищення заробітної платні.

Mojazarplata.com.ua

Матеріали по темі:

Заповніть анкету про роботу та зарплату!
loading...
Loading...