Які зобов'язання має роботодавець перед працівницею, яка йде в декретну відпустку?

Хотіла б проконсультуватися. Я працюю у великій фармкомпанії, але оформлена офіційно в рекрутинговій агентції, тому що в моїй компанії немає такої посади. Трудовий договір і трудова книжка у мене оформлені в рекрутинговому агентстві, яке мене направило сюди працювати за договором з компанією, де я працюю. Заробітну плату мені теж нараховує агенство, але попередньо компанія, в якій я працюю перераховує агенству суму за мою зарплату, за послуги агенства, соцстрах і пенсійний фонд. Термін дії договору закінчився через півроку після того, як я прийшла на роботу. Я працюю в цій компанії вже 1,5 року. Тепер я вагітна на 3-му місяці. Скажіть, будь ласка, які зобов'язання і виплати з боку підприємства повинні виконуватися при виході у декретну відпустку і яка з компаній повинна це робити? А також чи можуть мене звільнити, дізнавшись, що я вагітна?
Дякую! 



- Уточніть, будь ласка: на сьогоднішній день закінчився термін договору вашої компанії з рекрутинговим агенцією, але ваш трудовий договір з рекрутинговим агенством залишається в силі, вірно?

Допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами виплачує та компанія, з якою у вас укладений трудовий договір. У вашому випадку це рекрутингова агенція. Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами виплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування. Виплати ви отримуєте за місцем роботи. Сума допомоги має становити 100% середньої заробітної плати за календарні дні декретної відпустки.

Наступні види допомоги призначаються в районному собезі і виплачуються у відділенні банку за місцем реєстрації. Перший - це одноразова допомога при народженні дитини 12 240 гривень, з яких при народженні дитини видається на руки 4 800 гривень, а решта виплачується щомісяця протягом року рівними частинами.

Якщо після закінчення відпустки по вагітності та пологах ви захочете взяти відпустку по догляду за дитиною (до 3-х років), вам належить щомісячну допомогу у розмірі не менше 75% прожиткового мінімуму для працездатних громадян.

За існуючими законами України (стаття 184 КЗпП), вас не мають права звільнити під час вагітності. Також за вами зберігається ваша посада на час декретної відпустки.

loading...

Loading...