Які відрахування до пенсійного фонду треба робити, коли працюєш за відсоток?

Добрий день!

Я влаштувався на роботу, на якій моя заробітна плата є 10% від вартості і кількості проданих білетів. Скажіть, будь ласка, які мінімальні відрахування я повинен робити до страхового пенсійного фонду згідно зі змінами 2004 року (я чув про них, та дещо не зрозумів як вони працюють) і чи буде мені зараховуватися пенсійний стаж, якщо моя заробітна плата буде замала для того, щоб сплатити цей відсоток?І ще, так вийшло що це моя перша робота за останні 10 років, проте в мене є робочий стаж десь біля 25 років. поясніть, будь ласка, яким чином буде вираховуватися моя пенсія і на який її розмір при таких умовах я можу розраховувати згідно змін 2004 року?
 

-  Відповідно  до п. 2 ст.4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»  розмір страхового внеску до пенсійного фонду  складає 33.2 відсотка від розміру заробітної плати (доходу) але не може бути меншою ніж 33.2 відсотка від розміру мінімальної заробітної платні.

Статтею 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком зараховується період роботи в повному обсязі за умови щомісячної сплати пенсійних внесків у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, який визначається розрахунково, як мінімальний розмір заробітної плати на розмір страхового внеску, встановлений законом на день отримання заробітної плати (доходу). Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу, як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок. 

 Віталій Сушицький

loading...
Loading...