Чи можуть звільнити під час вагітності за скороченням штатів?

Я працюю в адміністрації одного з районів м. Києва, з 1-го сенября 2009 перебуваю у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами. 17 вересня за рішенням сесії місцевої ради в організації відбулося скорочення штатів та начальник повідомив мені, що моя посада підлягає скороченню. Підкажіть будь ласка чи має мій роботодавець на це правові підстави.


- Відповідно до ст. 184 КЗпП, роботодавець може вас звільнити тільки у випадку повної ліквідації підприємства, і навіть тоді повинен буде працевлаштувати вас на новому місці:


"Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179 КЗпП), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору. "

loading...
Loading...