Яку дату звільнення запишуть до трудової книжки?

- Я працюю на СПД і в нас оформлений безстроковий трудовий договір. Скажіть, будь-ласка, яким числом буде вписано в трудову книжку моє звільнення: тим, коли мене повідомив про це СПД чи тоді, як ми зареєструєм розірвання трудового договору в Службі зайнятості?

 

Трудовий договір, укладений на невизначений строк, може бути розірваний роботодавцем з причин, зазначених у ст. 40 КЗпП. Причина звільнення має бути зазначена в трудовій книжці, із посиланням на відповідну статтю КЗпП.
Щодо термінів, то, згідно зі ст. 20 Закону «Про зайнятість населення», всі підприємства, незалежно від форми власності, зобов'язані дотримуватись трудового законодавства, яке передбачає попередження працівника за два місяці до звільнення. Справа в тому, що не пізніше ніж за два місяці власник направляє до служби зайнятості відповідний письмовий документ, де вказує підстави і строки звільнення, спеціальність звільнених співробітників.
Тому в трудовій книжці має стояти дата, зареєстрована в службі зайнятості.
Якщо СПД порушує терміни надання цих даних службі зайнятості, з нього стягується штраф у розмірі річної заробітної плати звільненого співробітника.

Якщо ж звільнення відбулося за згодою сторін, згідно зі ст. 36 КЗпП, то співробітник спочатку пише заяву про звільнення за згодою сторін, а потім готується «Угода про розірвання трудового договору», де позначаються терміни і умови звільнення. Після підписання його обома сторонами, готується наказ про звільнення. Така угода може бути укладена і усно, але в будь-якому випадку дата розривання договору встановлюється за згодою сторін. Часто цю дату встановлюють на день підписання угоди. При звільнення за згодою сторін працівник не має відпрацьовувати два тижні, але має право на компенсацію за невикористану відпустку, якщо така є.

loading...

Loading...